prezenty na dzień dziecka

Podarunki na dzień dziecka

Posted On
Posted By Daniel

Prezentów na dzień dziecka nie zawsze jest łatwy do zrobienia lub kupienia. Każde z dzieci jest inne, i każde ma swoje potrzeby. Lecz jeśli nadal masz problem z kupieniem super prezentu z okazji dnia dziecka, warto zainteresować się propozycjami na prezent podanymi poniżej. 

Podpięta, czyli co się kryje w nazwiskach- Michał Rusinek

To coś, co każdy z nas posiada, inni lubią je mniej, a drudzy więcej. Nazwiska to rzecz, która przynależy do nas od pierwszych naszych dniach życie, aż po te ostatnie. Nie każdy jednak zdaję sobie sprawę, że każde imię i nazwisko, posiada także swoje znaczenie. Posiadają historię, która wiele może powiedzieć o naszych przodkach. Jedni z nas mogą posiadać w rodzinie średniowiecznych tkaczy, Czecha, nieudanego piekarza, ktoś z nas mógł mieć w rodzinie byłego sołtysa, prezydenta, lub kowala. Ktoś inny jednak może mieć przodków o dość specyficznym lub wybuchowym charakterze. Aby zdobyć informacje o naszym nazwisku, trzeba się dużo naszukać, potrzeba także odrobinę relaksu i sprytu, lecz książka dla maluchów “Podpięta, czyli co się kryję w nazwiskach” ułatwia dzieciom to zadanie. A co brzmi wdzięcznie, intrygująco lub zaskakująco w twoim nazwisku? 

Wodne kolorowanie. Przygody misia Paddingtona- Izabela Karpiszuk 

To pierwsza taka książka dla dzieci, w której po przyłożeniu mokrego pędzelka do rysunku, zaczynają się na nim pojawiać barwy i kolory. Pozwala to dziecku lepiej zapoznać się z kolorami, oraz pozwala rozwijać zdolności manualne malucha. Wystarczy wziąć pędzelek, zamoczyć go w wodzie i rozpocząć zabawę. Kolorowanka została opatrzona wieloma rysunkami do kolorowania, które przedstawiają sympatycznego misia Paddingtona. A kiedy papier wyschnie, można wypełnić pracę farbkami, kredkami czy nawet metalicznymi mazakami. Taki rodzaj zabawy sprzyja nie tylko maluchom, ale także rodzicom, ponieważ nie będą oni musieli sprzątać plam po farbie.

 

Related Post